Giydirme Cephe Camları

Binaların dış cephesinin betonarme ve tuğla vb. malzeme den oluşan taşıyıcı sistemler yerine genelde döşeme veya kolonlara tutturularak asılan çelik veya alüminyum cephenin cam ile kapatılması uygulamasına CAM- GİYDİRME CEPHE SİSTEMLERİ diyoruz.

Bu sistemde cam üniteler taşıyıcı sistemlere farklı tekniklerle bağlanabilmekte; bu bağlantı sistemlerine göre de CAM Ünitesi farklı özellikler kazanarak uygulanabilmektedir.

En yaygın kullanılan sistemler yalıtım cam birimi ara çıtasının klasik alüminyum ara çıta yerine U- çıta dediğimiz malzemeden oluşması ya da direkt Kaset dediğimiz alüminyum doğramalara yalıtım cam birimlerinin yapıştırılmasıdır ( bonding işlemi yapılması) .

Kasetli sistemler açılır kanat ya da sabit kanat şeklinde olduğu gibi, bütün cam cephe içinde yarı baskılı ya da tam yü baskılı parapet uygulamalarına tanık olmaktayız.

Bir de spider sistem dediğimiz paslanmaz çelik tutucularla monte edilecek şekilde üretilen yalıtım cam birimleri vardır. Bunlar da cepheye son derece şık bir görüntü sağlarla.

KRİS CAM olarak bütün bu saydığımız farklı sistemlerin cam ünitesine uygulamasını yapmaktayız.

Ancak bu sitemlerin bazıları ISICAM marka koşullarına uygundur. Bu şekilde uygun olanlar ISICAM MARKASI ile piyasaya sunulmakta ve ISICAM GARANTİ BELGESİ düzenlenmekte; bu koşullara uygun olmayan U-çıtalı, spider sistem vb. yalıtım cam birimleri ise KRİS CAM DEKORASYON markası ile piyasaya sunulmakta ve GARANTİ edilmektedir.

Her durumda bütün yalıtım cam birimleri üretiminde CE işaretlemesine sahip malzemeler kullanılmakta, TS 3539 EN 1279 CAM ESASLI YALITIM BİRİMLERİ standardına uygun üretim ve muayene, ölçme, deney prosedürleri uygulanmaktadır.