Tarihçe

1989 yılında BİRLİK CAM adı altında diğer ortaklarımızla birlikte başladığımız cam işleme faaliyetlerine 1993 yılından itibaren KRİS CAM DEKORASYON LTD ŞTİ. olarak devam etmekteyiz.

Bu süre içinde Ankara-Siteler’de bulunan tesisimizle daha çok iç dekorasyona yönelik cam işleme işleri yaptık. Ürettiğimiz ürünlerin kalitesi, temiz işçiliği sayesinde Siteler ve Ankara çapında tanınmaya başladık. İlerleyen yıllar içinde Türkiye’nin değişik şehirlerindeki inşaat projelerine işlenmiş cam ve ayna tedarikinde bulunmaya başladık.

2013 yılında Ankara/Sincan’da ASO 2. Organize sanayi bölgesinde inşa ettiğimiz fabrika binamızla birlikte projeli işlere cam tedarik etmeyi hedefledik.

2014-2015 yılları arasında Otomatik Jumbo kesim hattı, Düz ve Bombeli Temper hattı, rodaj, yıkama hatları kurduk. 2016-2017 yıllarında YALITIM CAMI hattı, Rulo Baskı hattı ve cam işlemede gerekli olan diğer makine ve ekipmanı sağladık.

2017 yılındaki en büyük atılımlarımızdan biri ŞİŞE CAM/ ISICAM YETKİLİ ÜRETİCİLİK bayiliği almamız oldu.

Bunu takip eden süreçte, 2018 yılına girilmesiyle birlikte ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardının şartları ile uyumlu olacak şekilde risk tabanlı proses yönetimine uygun bir sistemi tanımlayarak kurulmasını sağladık.

KRİS CAM ulaşmış olduğu kalite şartları ve makine-ekipman parkı ile gerek yurt içi- gerekse yurt dışı projelerde başta inşaat firmaları olmak üzere, giydirme cephe firmalarına, alüminyum ve pvc firmalarına, iç ve dış dekorasyon işleri yapan firmalara her tür işlenmiş cam ve ayna sağlar konuma gelmiştir.

Bu konumuyla gerek ISICAM, gerekse temperli camlarda CE işaretlemesi şartları oluşturup, bunların gerektirdiği fabrika üretim kontrollerini yapmaya ve müşterilerine bu konularda farklı bir hizmet iletme noktasına ulaştık.

KRİS CAM gelecekte her tür cam işleyebilecek, lamine ve kurşuna dayanıklı camlar başta olmak üzere ürün yelpazesini geliştirecek bir hedefe odaklanmıştır.